INFORMACJA DLA HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ

ŚWIADECTWA ZDROWIA DLA ŚWIŃ

INFORMACJA DLA HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Strzelcach Opolskich informuje, że  27 października 2016 r. ukazało się Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 października 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (D. U. poz. 1770). Rozporządzenie to wchodzi w życie z dniem 4 listopada 2016.

W ww. rozporządzeniu:

Tym samym z dniem 4 listopada 2016 r. zostaje wprowadzony nakaz zaopatrywania wszystkich przesyłek świń, w tym do uboju, w świadectwa zdrowia wystawiane przez urzędowego lekarza weterynarii.

Opłatę za wystawienie świadectwa zdrowia ponosi hodowca.

Wykaz urzędowych lekarzy weterynarii upoważnionych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Strzelcach Opolskich do wystawiania świadectw zdrowia:

1. lek. wet. Teodor Olszewski – tel. 691 723 525

2.lek. wet. Jakub Kwasik – tel. 601 476 579