Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

POD PATRONATEM STAROSTY - XXII Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Mała Panew

XXII Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Mała Panew którego ambasadorem było Śląskie Stowarzyszenie Kajakowe WIKING odbył się w dniach 15-17.09.2017 w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pływam bez promili”.

Mimo niesprzyjającej aury, w tych dniach bawiło się z nami ponad 50 osób, zarówno doświadczonych kajakarzy jak i amatorów którzy pierwszy raz wsiedli do kajaka! Turyści na naszą imprezę zjechali się z 2 województw : opolskiego, śląskiego.

W piątkowy wieczór uczestnicy zaczęli się zjeżdżać na pole namiotowe do Krupskiego Młyna. Weryfikacja przybyłych uczestników nastąpiła późnym wieczorem. Następnie, gdy zapadł zmrok wszyscy wspólnie wzięli udział w biesiadzie kajakowej przy ognisku i grze gitar.

                W sobotę rano dokonano uroczystego otwarcia spływu wraz z oficjelami z Gminy Zawadzkie oraz Krupski Młyn, dziękując im za okazane wsparcie oraz przekazując podziękowanie dla powiatu strzeleckiego za dofinansowanie. Następnie uczestnicy rozpoczęli spływ od szkolenia kajakowego, które zostało przeprowadzone przez instruktorów ŚSK WIKING i ratowników wodnych.Po szkoleniu wszyscy wyruszyli na trasę: Żyłka – Krupski Młyn / 9km / odcinek charakteryzował się odpowiednim stanem wody i licznymi przeszkodami. Mała Panew znów pokazała swoje nieznane oblicze, ponieważ etap ten jest nie udostępniany na co dzień do komercyjnego pływania. Organizatorzy sami przygotowali trasę tak by była ona jak najmniej uciążliwa dla turystów. Spływ zabezpieczało, aż 5 instruktorów kajakarstwa i ratowników wodnych. Najlepsze osady pokonały etap w 2h40′. Na odcinku 1km odbył się wyścig kajakowy dla wszystkich chętnych. Po tak wymagającym odcinku, wszyscy uczestnicy zjedli ciepłe posiłki, by móc wieczorem zasiąść do ogniska.

                II dnia w niedzielę, uczestnicy musieli pokonać trasę Krupski Młyn – Żędowice (Zawadzkie) / 12km/. Ten odcinek był dużo prostszy w porównaniu do dnia pierwszego, mniej przeszkód, wyższy stan wody sprawiał, że pierwsze ekipy przybywały na metę po 2h30′. Na zakończenie spływu dnia drugiego, czekał na uczestników ciepły posiłek, oraz oficjalnie zakończenie z wręczeniem nagród, dyplomów, medali.
Organizatorzy jeszcze raz oficjalnie podczas zakończenia podziękowali oficjelom. którzy wsparli naszą imprezę: burmistrzowi gminy Zawadzkie za dofinansowanie imprezy, wójtowi gminy Krupski Młyn za pomoc techniczno-logistyczną, Staroście Strzeleckiemu za patronat honorowy i przekazanego wsparcia finansowego. 

Foto: https://www.facebook.com/starostwostrzeleckie/photos/pcb.1590655504323867/1590654817657269/?type=3&theater

Wersja XML