• Epidemia koronawirusa – specjalne rozwiązania dla cudzoziemców

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, 31 marca 2020 r. weszła w życie ustawa przewidująca m.in. szczególne rozwiązania dla cudzoziemców w Polsce. Przepisy umożliwią legalne pozostanie w kraju osobom, które chcą realizować dotychczasowy cel pobytu lub nie mogą opuścić Polski w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.
    Data publikacji: 03-04-2020 13:16
  • Wstrzymanie szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych

Uwzględniając ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 Minister Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny wraz z konsultantami krajowymi w dziedzinie epidemiologii, medycyny rodzinnej, neonatologii i pediatrii rekomendują odroczenie szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci, na 30 dni od wydania komunikatu, tj. do 18 kwietnia 2020 r.
    Data publikacji: 03-04-2020 13:14
  • Wnoszenie opłat z tytułu użytkowania wieczystego.

Uprzejmie informujemy, że wnoszenie opłat z tytułu użytkowania wieczystego oraz opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów przedłuża się do 30 czerwca 2020 r.
    Data publikacji: 03-04-2020 11:37
  • Informacja

Ze względu na niepewną sytuację ekonomiczną w kraju związaną ze skutkami pandemii, Zarząd Powiatu Strzeleckiego postanowił czasowo, tj. do dnia 30. czerwca 2020 nie udzielać wsparcia o charakterze promocyjnym organizacjom społecznym i pozarządowym.
    Data publikacji: 02-04-2020 13:35
  • Aplikacja Kwarantanna domowa

Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od wczoraj dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa.
    Data publikacji: 02-04-2020 10:47
  • Już jest ''Gazeta Powiat Strzelecki''

Żywo interesujesz się sprawami Powiatu Strzeleckiego? Chciałbyś wiedzieć co słychać w poszczególnych jednostkach powiatowych? Lubisz czytać o sprawach naszej lokalnej społeczności? Nie lubisz reklam w gazecie, które zajmują prawie każde wolne miejsce?
    Data publikacji: 01-04-2020 15:23
  • Dofinansowanie do wynagrodzeń

Z dniem 1 kwietnia 2020 r. Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu przyjmuje od PRZEDSIĘBIORCÓW z województwa opolskiego w związku z ochroną miejsc pracy w następstwie wystąpienia COVID-19.
    Data publikacji: 01-04-2020 14:35
  • #OznaczDezinfo – akcja NASK przeciw infodemii o koronawirusie

NASK stworzyło kampanię informacyjna #OznaczDezinfo, która ma zachęcać użytkowników do proaktywnych postaw w internecie: oznaczania oraz zgłaszania dezinformacji.
    Data publikacji: 01-04-2020 14:10
  • Internetowe Konto Pacjenta

Bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia.
    Data publikacji: 01-04-2020 10:57
  • Kolejne kroki w walce z koronawirusem

Od 1 kwietnia kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem.
    Data publikacji: 31-03-2020 13:29