Spotkanie z Rzecznikiem przy kawie

15 marca obchodzony jest światowy dzień konsumenta. Z tej okazji Zarząd Powiatu Strzeleckiego oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów zorganizowali spotkanie skierowane do wszystkich konsumentów z terenu naszego powiatu pn. „Z Rzecznikiem przy kawie”. Uczestników spotkania przywitał Starosta Józef Swaczyna, a prelekcje poprowadził Powiatowy Rzecznik Konsumentów Pani Małgorzata Płaszczyk-Waligórska. Podczas luźnej rozmowy wszyscy przybyli, a było ich bardzo dużo od uczniów po seniorów mogli dowiedzieć się m.in. jakie są prawa konsumenckie, w tym także jak ustrzec się przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi, jak bezpiecznie kupować przez Internet. Na koniec przeprowadzony został konkurs świadomości konsumenckiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominek – praktyczny gadżet powiatowy.