POWIAT STRZELECKI PO RAZ DRUGI SAMORZĄDEM OD SERCA!

6 czerwca 2018 roku w Warszawie ogłoszono wyniki 3. edycji konkursu Samorząd od Serca. Organizatorzy kampanii „Ciśnienie na Życie. Pierwsza pomoc w zawale” wyróżnili najciekawsze programy zdrowotne opracowane i wdrożone na przestrzeni 2017 roku w dziedzinie profilaktyki chorób układu krążenia zgłoszone w konkursie.
W gronie laureatów znalazł się również Powiat Strzelecki – za Białą Sobotę, która po raz czwarty została zorganizowana 7 października ub.r.
W ciągu wszystkich czterech edycji tej akcji profilaktycznej łącznie udzielono 315 porad kardiologicznych, a w roku 2017 – 88, a w sumie przebadano wówczas 297 osób.
Nagrodę – dyplom i kryształowe serce – w imieniu naszego samorządu powiatowego odebrali w Warszawie Ewelina Jelito Sekretarz Powiatu Strzeleckiego i Waldemar Gaida Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego, pomysłodawca Białej Soboty w naszym powiecie.