Ćwiczenie RENEGADE-SAREX18/II - możliwe, że zawyja syreny

Informujemy że w dniach 14 – 15 listopada 2018 r. (termin zapasowy 16 listopada 2018 r.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie krajowe RENEGADE – SAREX 18/II.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowane jest przeprowadzenie testu sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Uruchomienie systemu na terenie powiatu strzeleckiego uzależnione będzie od przebiegu epizodu dotyczącego naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE – stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W przypadku uruchomienia testu emitowany będzie:

Do głośnej próby syren dojdzie tylko w przypadku gdy powiat strzelecki znajdzie się na trasie ewentualnego przelotu statku powietrznego.