Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Eventy w CKZiU

Event podsumowujący zajęcia z przedsiębiorczości ,,Moja firma – moja przyszłość” realizowane w roku szkolnym 2018/19 w ramach projektu pn.: „Wiem więcej – mogę więcej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Zaproszeni goście mogli ocenić końcowe efekty zajęć, które w postaci biznesplanów swoich przyszłych firm zaprezentowali uczniowie. 

Inspiracją wielu pomysłów były spotkania z rzemieślnikami i artystami podczas wyjazdu na „Jarmark rzeczy ładnych” do Chorzowa (zorganizowanego w ramach projektu). Tam przyszli przedsiębiorcy przekonali się, że pasje można zamienić w biznes.

Udział w projekcie uświadomił im również, że zawód którego się uczą w szkole  w przyszłości ułatwi im prowadzenie własnych firm.  I co znamienne –  swój sukces na rynku pracy większość z nich widzi w branży gastronomicznej.

Prezentacje uświetniła degustacja pysznych przekąsek, naleśników i ciasta z truskawkami, wykonanych własnoręcznie przez uczestników projektu, co pozytywnie rokuje ich przyszłym gastronomicznym firmom.

Event kończący zajęcia o tematyce historycznej prowadzone przez Pana Andrzeja Jadowskiego w ramach projektu pn.: „Wiem więcej – mogę więcej” realizowanego przez Powiat Strzelecki i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Zaangażowane w nim osoby zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi tj. dyrekcją szkoły, uczniami oraz przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich efekty całorocznej pracy.

Spotkanie poświęcone było tematyce 2 wojny światowej. W nawiązaniu do zbliżającej się 80 rocznicy jej rozpoczęcia, w formie prezentacji i prelekcji przedstawiono biografię Adolfa Hitlera, podsumowano 2 wojnę światową pod kątem danych statystycznych, przedstawiono dane dotyczące bomby atomowej i jej użycia.

Na koniec dla wszystkich uczestników odbył się konkurs wiedzy historycznej ze słodkimi nagrodami.

FOTO.

 

Wersja XML