• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu WWW
BIP

NUDZISZ SIĘ? Skorzystaj z płatnych staży lub praktyk.

Już od 01 lipca 2019 roku pierwsi uczniowie szkół zawodowych z terenu powiatu strzeleckiego tj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem i Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnicy  rozpoczynają płatne  staże i praktyki u Pracodawców.

Praktyki i staże są realizowane przez Powiat Strzelecki w ramach projektu pn.: „Zawodowi Zawodowcy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Każdy staż trwa 150 godzin. Uczniowie po odbyciu stażu/praktyki otrzymają wynagrodzenie tzw. Stypendium stażowe w wysokości 120% zasiłku. Powiat Strzelecki jako realizator projektu gwarantuje również zwroty kosztów dojazdu,  zakwaterowania lub wyżywienia. Docelowo w projekcie z tej formy wsparcia ma skorzystać 228 uczniów.  Jest to idealna forma wsparcia, która uzupełnia zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane zgodnie z podstawa programową a dodatkowo pozwoli uczniom poznać tajniki prowadzenia działalności gospodarczej, zapoznać się bezpośrednio z warunkami jakie panują na rynku pracy.

 W związku z powyższym serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w stażach i praktykach nawet w okresie wakacyjnym.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich,
ul. Jordanowska 2, Strzelce Opolskie pok. 304 po dokumenty i więcej informacji.

Zapraszamy do współpracy również pracodawców chętnych przyjąć stażystów do pracy. Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 77 440 17 91.

 


Powiat Strzelecki
ul. Jordanowska 2
47-100 Strzelce Opolskie
tel. 77 4401 700
fax 77 4401 701
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 6618106
w tym miesiącu: 92885
dzisiaj: 3497