Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Termomodernizacja DPS w Szymiszowie ruszyła!

W ramach tego zadania inwestycyjnego przewidziano szereg prac zmierzających do głębokiej termomodernizacji budynku m.in.:  ocieplone zostaną fundamenty, wymienione będą wszystkie drzwi zewnętrzne, wszystkie okna, strop pod poddaszem zostanie ocieplony wełną mineralną. To nie wszystko. Zostanie również wymieniona cała instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Zmieni się też sposób ogrzewania budynku i uzyskiwania ciepłej wody. Źródłem ciepła w budynku dotychczas jest kocioł węglowy. Zastąpią go trzy gruntowe pompy ciepła Te pompy ciepła ogrzeją również wodę, a wspomoże je w tym 60 kolektorów słonecznych. Całe oświetlenie w budynku zostanie wymienione na energooszczędne LED. Wentylacja mechaniczna w pomieszczeniach technicznych kuchni i pralni zostanie wymieniona, zamontowane zostaną centrale wentylacyjne z rekuperacją. Zmodernizowana zostanie również instalacja zimnej wody i kanalizacji.

Wyliczanie wszystkiego, co zmieni się w budynku DSP w Szymiszowie w trakcie inwestycji trwa długo. Podkreślmy jednak: głęboka termomodernizacja jest droga, ale przyniesie ograniczenie strat ciepła i wymierne oszczędności w funkcjonowaniu obiektu. Roboty budowlane potrwają do końca sierpnia 2020 roku.

Kosztować będzie ponad 8,7 miliona złotych, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie ponad 2,6 mln złotych.

Inwestycja „Termomodernizacja budynku filii DPS Strzelce Opolskie w Szymiszowie wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, w ramach zadania pn. „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego”.  dofinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania 3.2.1 – Efektywność energetyczna w budynkach publicznych. Łączna wartość inwestycji wynosi 8.728.537 zł, z czego 2.615.220 zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Pałac wczesnobarokowy - Szymiszów.jpeg

                              

Wersja XML