Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie samorządowców z Marszałkiem Senatu RP

Samorządność jest jedną z najlepszych rzeczy, która udała się nam w ponad 30-letniej historii wolnej Polski – powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki na spotkaniu z samorządowcami w Pawłowicach w woj. opolskim. Podkreślił, że samorządy udowodniły, iż w sprawach lokalnych lepiej decydować na dole, niż poprzez centralne planowanie w Warszawie. „Państwa praca nie jest lekka, wymaga twardych dyskusji, ciężkich bojów, jest często niewdzięczna. Ale za to, co robicie na rzecz swoich lokalnych społeczności należy się Państwu szacunek, cześć i chwała” – powiedział.
Stwierdził również że samorządy mają obecnie trudny czas, który można wytłumaczyć polityką, ale nie da się go wytłumaczyć z punktu widzenia interesu Rzeczypospolitej.
Spotkanie pod hasłem „30-lecie funkcjonowania samorządu terytorialnego” zorganizowali senatorowie Danuta Jazłowiecka i Beniamin Godyla. Wziął w nim udział także przewodniczący senackiej komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, Zygmunt Frankiewicz. Obecni na spotkaniu samorządowcy z woj. opolskiego otrzymali od Marszałka Senatu listy gratulacyjne z okazji przypadającej w tym roku 30. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.
W tym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciel władz Powiatu Strzeleckiego: starosta Józef Swaczyna, wicestarosta Waldemar Gaida i członek Zarządu Janusz Żyłka.

foto: Andrzej Szklanny

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

List gratulacyjny z okazji przypadającej w tym roku 30. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML