WIEMY JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ Centrum Edukacji i Wsparcia Dziecka oraz Rodziny w Strzelcach Opolskich

Wczoraj, tj. 8.11.2021 r. w sali narad Strzeleckiego Starostwa odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Centrum Edukacji
i Wsparcia Dziecka oraz Rodziny w Strzelcach Opolskich.
Placówka ma być miejscem lokalizacji szkół specjalnych prowadzonych przez Powiat Strzelecki oraz poradni psychologiczno–pedagogicznej, w której ma się kształcić docelowo 100 uczniów. Najważniejszym założeniem koncepcji było stworzenie budynku całkowicie pozbawionego barier architektonicznych, dostępnego i funkcjonalnego dla osób o różnych rodzajach i stopniach niepełnosprawności.

Do konkursu zgłoszono 9 projektów. Zwycięzcą konkursu została Pracownia INTERURBAN
z Gdyni. Za swoją koncepcję autorzy projektu otrzymali nagrodę 30 000,00 zł brutto.
Sąd konkursowy uznał zwycięski projekt za "najlepiej wyważoną propozycję przestrzennej, umiejętnie balansującej pomiędzy poprawnością funkcjonalną, kompozycją architektoniczną, a wpisaniem obiektu w niełatwy kontekst urbanistyczny".

ZWYCIĘSKI PROJEKT