Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Biała Sobota po raz drugi !!!

Biała Sobota po raz drugi !!!

Bez kolejki do: kardiologa, endokrynologa, dermatologa, urologa, rehabilitanta. Niemożliwe? MOŻLIWE. Tylko w Powiecie Strzeleckim. Wszystko dzięki drugiej edycji Białej Soboty. Do poradni specjalistycznych na Opolszczyźnie czeka się miesiącami, w niektórych najbliższe terminy przyjęć to styczeń lub luty 2015. Nieco lepiej jest w poradniach przy naszym szpitalu - ale ze dwa miesiące też trzeba czekać. Za to u nas czekać się nie będzie!

15 listopada Zarząd Powiatu Strzeleckiego zaprasza na drugą Białą Sobotę. Z porad specjalistów skorzysta ok. 330 mieszkańców naszego powiatu. Przyjmować będzie: 2 dermatologów, 5 kardiologów, 2 endokrynologów, 1 urolog oraz 1 rehabilitant ze specjalnością dziecięcą.

Zarejestrować się można do wybranego specjalisty:
- 30 października - godz. 13.00-18.30,
- 31 października - od godz. 7.30 do wyczerpania wolnych miejsc.
Miejsce rejestracji - sala narad w siedzibie strzeleckiego starostwa. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty, a w przypadku chęci zarejestrowania kogoś bliskiego - również jego upoważnienie. Przypominamy, że ci mieszkańcy naszego powiatu, którzy korzystali już z porad lekarza podczas pierwszej edycji Białej Soboty, nie mogą zapisać się do lekarza tej samej specjalności.

Każdy pacjent, który zarejestruje się do wybranego specjalisty, trafi do niego już z wynikami bezpłatnych badań, wykonanych wg wskazań: do kardiologa z wynikami morfologii, oznaczonym poziomem cukru i cholesterolu, EKG, zmierzonym ciśnieniem. Wcześniejsze badania do endokrynologa obejmują: TSH, FT4, morfologię i poziom cukru. Do urologa - wyniki badania moczu., w tym u mężczyzn powyżej 45 roku życia – badanie PSA.

Do rehabilitanta mogą zgłaszać się rodzice zarówno malutkich dzieci, jak i tych starszych, nawet w wieku do 18 lat. Ci, którzy niepokoją się, czy ich dziecko od samego początku rozwija się prawidłowo, zgodnie z tzw. „krokami milowymi” u niemowlaka, jak i ci, którzy chcą się upewnić, czy ich kilku- czy kilkunastolatek nie ma np. wad postawy.

Wersja XML