Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Kilka dni po oficjalnej dacie Dnia Edukacji Narodowej, 20 października, w strzeleckim SOK odbyła się powiatowa uroczystość z tej okazji. Zawsze to uroczyste chwile – kiedy nauczyciele słyszą słowa podziękowania za swoją wcale niełatwą pracę (pamiętacie chińskie przekleństwo: obyś cudze dzieci uczył?), otrzymują wyróżnienia i nagrody. Nie inaczej było w tym roku. Starosta Józef Swaczyna i wicestarosta Waldemar Gaida wręczyli Nagrody Starosty Strzeleckiego oraz złożyli gratulacje nauczycielom, którzy otrzymali: Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Nagrodę Opolskiego Kuratora Oświaty, Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz nauczycielom i pracownikom uhonorowanym Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.