Szkolny Punkt Informacji i Kariery w strzeleckim CKZiU!

W strzeleckim CKZiU został otwarty Szkolny Punkt Informacji i Kariery w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”, utworzony we współpracy z Kronospan KO Strzelce Opolskie. To nowoczesne miejsce będzie służyć uczniom i ich rodzicom do rozmowy z doradcą zawodowym o ich przyszłości zawodowej. W miłej atmosferze i w nowoczesnym wydaniu, rozmowy będą tym pewniej bardziej owocne. Na gali otwarcia goszczono m.in. Wicemarszałka Województwa Opolskiego Romana Kolka, Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w Opolu Monikę Jurek, Starostę Strzeleckiego Józefa Swaczynę, Wicestarostę Strzeleckiego Waldemara Gaidę, przedstawicieli lokalnego biznesu, m.in.: Kronospan KO, Mubea Automotive Poland Sp. z o.o., Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, Powiatowego urzędu Pracy jak również przedstawicieli lokalnych środowisk edukacyjnych i społecznych. Podpisane zostało Porozumienie współpracy na rzecz szkolnictwa zawodowego, którego celem jest m.in. wspieranie szkolnictwa zawodowego oraz pozyskiwanie nowych pracowników, szczególnie wśród ludzi młodych.