Udzielanie nieodpłatnych porad prawnych tylko na odległość

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju oraz zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich informuje, że
od 1 dnia stycznia 2021 r. do  odwołania   nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie ze względów bezpieczeństwa nadal będą udzielane wyłącznie za pomocą środków porozumiewania się na odległość (zdalnie) tj. tj. telefon, e-mail, komunikator internetowy.

W celu umówienia się na zdalną poradę nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatanego poradnictwa obywatelskiego można:
– zadzwonić pod numer telefonu:  77 440 17 97;
– zarejestrować się elektronicznie pod adresem: https://np.ms.gov.pl/opolskie/strzelecki.

Beneficjent nie jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, a osoba fizyczna – przedsiębiorca nie musi składać oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Osoba udzielająca nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadcząca nieodpłatne poradnictwo obywatelskie skontaktuje się z osobą potrzebującą porady.

Po uzyskaniu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego anonimową opinię można przekazać:

Informacja o przywróceniu stacjonarnej działalności punktów zostanie niezwłocznie podana na stronie internetowej oraz stronie BIP Powiatu Strzeleckiego.